Skip to content Skip to footer

Kaip susikurti internetinę parduotuvę nemokamai?

Kaip susikurti internetinę parduotuvę nemokamai? Tikriausiai ne vienam yra kilusios mintys apie tai, kaip būtų puiku prekiauti internetu. Kažkodėl mes nesiryžtame žengti pirmo žingsnio, nes trūksta žinių, finansų, investicijų ar tiesiog drąsos kažką pakeisti gyvenime. Juk viskas yra paprasčiau, kai grįžti iš darbo ir nevaržomai gali ilsėtis, žiūrėti televizorių ir naudotis išmaniuoju telefonu.

Šis straipsnis yra skirtas tiems, kam kilo mintis „ O kodėl gi man nesusikūrus internetinės parduotuvės, kurioje aš galėčiau užsiimti internetine prekyba?“. Prekiauti galima bet ką, žmonės perka internetu viską, pradedant nuo parfumerijos ir baigiant brangia buitine technika. Svarbiausia, kad į Jūsų internetinę parduotuvę būtų nukreiptas lankytojų srautas. Šio straipsnio tema, kaip pačiam susikurti internetinę parduotuvę nemokamai. Pasistengsime Jums paaiškinti kaip paprasčiau susikurti internetinę parduotuvę, neturint žinių ir finansinių investicijų.

Pagrindiniai žingsniai kaip susikurti internetinę parduotuvę nemokamai:

1.      WWW adreso pasirinkimas

Tikriausiai visi suprantame, kad internetinė parduotuvė negali būti be „www” adreso arba kitaip vadinamo domeno. Mūsų užduotis yra surasti tokį domeną (ang. domain), kuris dar nėra naudojamas kitų internetinių prekybininkų.

Tam tikslui galime panaudoti „www” adreso paieškos sistema iš serveriai.lt. Jei visi jus dominantys „www” adresai jau užimti, galima naudoti įvairius žodžių derinius su skaičiais ar simboliais. Pvz.:, partner1.lt arba Open24.lt ir t.t. Daug laisvų domenų galima rasti su .com, .net ar .eu galūnėmis. Tereikia šiek tiek tam skirti laiko ir tikrai atrasite tinkamą sau domeną. Patariame nenaudoti labai ilgų ir sudurtinių žodžių „www” adresuose. Pvz.:, www.internetiniu-parduotuviu-kurimas.lt

Kaip įsigyti domeną internetinei parduotuvei

Suradus tinkamą ir laisvą „www” domeną, belieka jį užsisakyti ir sumokėti keleto eurų mokestį už vienerių metų adreso nuomą.

Ką gi, pirmas žingsnis elektroninės parduotuvės sukūrimo link jau atliktas. Judame toliau.

2.      Serverio pasirinkimas

Antras žingsnis, be kurio niekaip neišsiversime kuriant e-parduotuvę, tai yra svetainės talpinimo paslaugos (ang. hosting). Šios paslaugos tiekėjų yra daug ir pačių įvairiausių, todėl pasirinkimas tikrai didelis. Rekomenduojame rinktis serverio vietą pagal šalį, kurioje bus pagrindinis srautas internetinių pirkėjų. Pavyzdžiui, jei elektroninę prekybą planuojate vykdyti Lietuvoje, tuomet naudingiausia nuomoti serverį, kurio vieta yra Lietuvos duomenų centre. Šiuo atveju, vartotojui iš Lietuvos, Jūsų svetainė užsikraus keletu milisekundžių greičiau, nei vartotojui iš JAV. Taip nutinka dėl to, kad kuo labiau nutolęs serveris nuo galutinio vartotojo, tuo ilgesnis atsako laikas (ang. Ping).

Internetinės parduotuvės atsakas iš serverio

Pavyzdžiui, jei kuriame internetinę parduotuvę, kuri veiks Lietuvos rinkoje, tuomet puikiai tinka tiekėjai iš Lietuvos. Esame išbandę šiuos vietinius hostingo paslaugų tiekėjus:

  • Serveriai.LT,
  • Hostex.LT,
  • Hostinger.LT.

Renkantis planą, nesirinkite pačio mažiausio plano, nes e-komercijos platformai jo nepakaks, dėl pigiam planui skirtų apribotų resursų. Pradedančios internetinės parduotuvės veiklai, serverio kaina turėtų prasidėti nuo 15 eur./mėnesį. Tiek mokėdami, turėtumėte gauti tinkamą planą ir greitą klientų aptarnavimą (ang. support).

Paminėsime ir tai, jog pirkdami „www” adresą ir talpinimo paslaugas iš vieno tiekėjo, visas paslaugas galėsite valdyti vienoje paskyroje ir pasibaigus paslaugų galiojimo laikui, bus paprasčiau apmokėti už paslaugas.

elektroninės parduotuvės hostingo paslaugų palyginimas

Pastaba: po to, kai įsigysite hostingo paslaugas, turėsite „www” adresą nukreipti į savo serverio IP adresą, tam, kad svetainė būtų pasiekiama. Jei pasirinkote paslaugų užsakymą iš „Serveriai.LT“, tai padaryti bus labai paprasta:

  • Prisijunkite prie kliento paskyros;
  • Eikite į skiltį „Paslaugos“, sąraše rasite įsigytas serverio nuomos ir „www” adreso paslaugas;
  • Šalia serverio nuomos paslaugos, bus nurodytas serverio IP adresas. Pvz.: 89.47.166.255 (nukopijuokite šiuos skaičius, jų prireiks vėliau).

elektroninės parduotuvės serverio IP

  • Paslaugų sąraše spauskite ant savo „www” adreso;
  • Toliau spauskite mygtuką „Nukreipti“.

Domeno nukreipimas

  • Sekančiame lange, prie skilties „Serveris:“, įveskite nukopijuotą IP adresą ir paspauskite atlikti.

domeno nukreipimas į internetinės parduotuvės serverį

  • Per 15 minučių, Jūsų „www” adresas jau turėtų kreiptis į reikiamą serverį, kuriame ir bus Jūsų internetinė parduotuvė.

3.      Internetinės prekybos platformos pasirinkimas

Taigi,  jau turime savo „www” adresą ir serverį, kuriame bus patalpinta būsima internetinė parduotuvė ir Jūsų darbinis elektroninis paštas. Sekančiame žingsnyje mums reikia pasirinkti platformą, kuria mes administruosime e-parduotuvę.

Platformų yra gana daug ir pačių įvairiausių, visos jos turi savo privalumų ir trūkumų, todėl vienareikšmiškai pasakyti, kuri e-komercijos turinio valdymo sistema yra pati geriausia – neįmanoma. Paminėsime tik keletą populiariausių nemokamų ir atviro kodo sistemų, kurias galite atsisiųsti ir savarankiškai įdiegti į savo serverį:

  • Prestashop
  • Magento
  • Open Cart

Norite susikurti internetinę parduotuvę nemokamai? Siūlome rinktis Prestashop platformą.  Ji puikiai tinka daugeliui e-komercijos projektų įgyvendinimui.

Dėl savo patogaus valdymo ir gausaus funkcijų sąrašo, ši sistema yra pamėgta visų mūsų klientų. Prestashop rinkoje yra nuo 2007 metų ir turi sukaupusi didelę vartotojų bendruomenę visame pasaulyje. Ši bendruomenė, yra sukūrusi daug ir įvairių įskiepių (ang. addon), kurie Jūsų internetinei parduotuvei gali skurti dar didesnę pridėtinę vertę.

Jums pasirinkus darbą su Prestashop sistema, belieka apsilankyti oficialioje „Prestashop“ svetainėje ir atsisiųsti naujausią sistemos diegimo paketą.

  1. Atidarykite šią nuorodą: https://www.prestashop.com/en/download
  2. Pasirinkite Profile: Merchant ir Planned launch of your online shop: in less than a month;Kaip susikurti internetinę parduotuvę nemokamai
  3. Kitame žingsnyje Jums reikės susikurti paskyrą „Prestashop“ sistemoje. Tą galite padaryti prisijungę su „Google account“ arba tiesiog užsiregistruoti su elektroninio pašto adresu.
  4. Po to, kai prisijungsite prie sistemos, prasidės Prestashop diegimo paketo atsisiuntimo procesas į Jūsų kompiuterį. Tai neturėtų užtrukti ilgiau nei 5 minutes (priklausomai nuo Jūsų interneto greičio).

nemokamas internetinės parduotuvės kūrimas su prestashop

4. Internetinės parduotuvės failų sukėlimas į serverį.

Atlikome visus pagrindinius žingsnius iki sistemos diegimo ir dabar laukia šiek tiek sudėtingesnis žingsnis: sistemos diegimas į serverį.

Atlikti failų perkėlimą galima dviem būdais:

  1. Pasinaudoti https://failai.serveriai.lt/
  2. Perkelti visus failus FTP metodu, su nemokama programėle „FileZilla“

 „Prestashop“ diegimo failų paketo įkėlimas serverį, pasinaudojus „failai.serveriai.lt“.

Jei netyčia atsijungėte nuo savo serveriai.lt paskyros, reiktų vėl prisijungti:

  1. Prisijunkite prie serveriai.lt klientų zonos;
  2. Keliaukite į skiltį „Paslaugos“;
  3. Išsirinkti svetainės talpinimo paslaugą, už kurią jau sumokėjote ankščiau ir spustelkite ant jos;
  4. Viduje rasite mygtuką „serverio valdymo pultas“, spauskite ant jo;
  5. Automatiškai atsidarys naujas langas, kuriame išvysite savo serverio valdymo pultą.
  6. Toliau spauskite FTP ir suskurkite paskyra pagal šią instrukciją: https://www.iv.lt/pagalba/Papildomi_FTP_naudotojai
  7. Po to kai FTP paskyra jau sukurta, atsidarykite šią svetainę: https://failai.serveriai.lt
  8. Sekite instrukcijas kaip prisijungti prie FTP programos naršyklėje: https://www.iv.lt/pagalba/Svetain%C4%97s_fail%C5%B3_tvarkymas_be_FTP_programos
  9. Po sėkmingo prisijungimo, įkelkite archyvą, kurį atsisiuntėme iš oficialios „Prestashop“ svetainės;
  10. Išskleiskite archyvo failus kataloge „public_html“ arba išskleiskite archyvą savo kompiuterio darbastalyje ir sukelkite visus failus.

„Prestashop“ diegimo failų paketo įkėlimas serverį, pasinaudojus „FileZilla“ programine įranga.

  1. Atsisiųskite programą „FileZilla“ iš https://filezilla-project.org/
  2. Susikurkite FTP paskyrą pagal šią instrukciją: https://www.iv.lt/pagalba/Papildomi_FTP_naudotojai
  3. Savo kompiuterio darbastalyje išskleiskite Prestashop diegimo failus, kuriuos atsisiuntėte iš oficialios Prestashop svetainės. Bylos bus trys: prestashop.zip, index.php, Install_PrestaShop.html
  4. Visus šiuos failus reikia perkelti į Jūsų serverį pagal šią instrukciją: https://www.iv.lt/pagalba/%C4%AEk%C4%97limas_su_FileZilla

E-parduotuvės Duomenų bazės sukūrimas.

Perkėlus visus failus į serverį, mums reikia sukurti duomenų bazę, kurioje bus saugoma visa Jūsų internetinės parduotuvės informacija, pradedant nuo įkeltų prekių ir baigiant užsakymų informacija. Sukurti duomenų bazę yra labai paprasta su serverio valdymo pultu, kurį suteikia visi hostingo paslaugų tiekėjai. Kadangi mes šiame straipsnyje kaip pavyzdį naudojamės serveriai.lt paslaugomis, tai toliau tęsime straipsnį ta pačia kryptimi.

  1. Prisijunkite prie serverio valdymo pulto;
  2. Sukurkite duomenų bazę, laikydamiesi šios instrukcijos: https://www.iv.lt/pagalba/MySQL_duomen%C5%B3_baz%C4%97s_suk%C5%ABrimas
  3. Išsisaugokite atskirame faile arba užsirašykite ant popieriaus šiuos duomenis, nes jų prireiks vėliau diegiant sistemą:
    – Duomenų bazės pavadinimas;
    – Vartotojo vardas;
    – Slaptažodis.

5. Kaip atviro kodo sistema leis Jums nemokamai susikurti internetinę parduotuvę?

Taigi, jau atlikome sudėtingiausius veiksmus ir belieka tik pasimėgauti internetinės parduotuvės diegimo procesu. Jei viską atlikome gerai, diegimo procesas bus greitas ir paprastas. Prieš atliekant diegimą, turėtumėte pasitikrinti ar Jūsų serveris atitinka visus keliamus techninius reikalavimus Prestashop sistemai: https://devdocs.prestashop.com/1.7/basics/installation/system-requirements/

Po to, kai sukėlėme visus Prestashop failus į FTP serverį „public_html“ katalogą ir sukūrėme duomenų bazę (žinome tikslų duomenų bazės pavadinimą, vartotojo vardą ir slaptažodį), pradedame diegimą. Atidarykite naršyklės lange savo svetainės „www” adresą. Lange turėtumėte išvysti „Prestashop“ platformos diegimo vedlį.

Pirmas žingsnis: Pasirinkite savo internetinės parduotuvės kalbą:

prestashop diegimas - pirmas žingsnis

Antras žingsnis: Pažymėkite varnelę, jog sutinkate su taikoma privatumo politika:

prestashop diegimas - antras žingsnis

Trečia žingsnis: Sistema automatiškai patikrins ar serveris atitinka techninius reikalavimus:

prestashop diegimas - trečias žingsnis

Ketvirtas žingsnis: Užpildykite būsimos internetinės parduotuvės informaciją ir sukurkite administratoriaus prisijungimo duomenis vėlesniam administravimui:

prestashop diegimas - ketvirtas žingsnis

Penktas žingsnis: Parduotuvės prijungimas prie duomenų bazės.

Suveskite duomenų bazės pavadinimą, vartotojo vardą ir slaptažodį, kurį jau sukūrėte prieš tai. Jei to nepadarėte, atlikite tai pagal šią instrukciją:  https://www.iv.lt/pagalba/MySQL_duomen%C5%B3_baz%C4%97s_suk%C5%ABrimas

prestashop diegimas - penktas žingsnis

Penktas žingsnis: Duomenų bazės sukūrimas:

prestashop diegimas - šeštas žingsnis

Šeštas žingsnis: Lange pamatysite diegimo proceso paskutinį langą. Galite atsispausdinti prisijungimo informaciją.

prestashop diegimas - septinas žingsnis

Svarbu: po diegimo, prieš jungiantis prie administravimo sistemos, būtina iš FTP serverio pašalinti katalogą /install.

prestashop diegimas - paskutinis žingsnis

 Atlikus visus veiksmus, Jūs jau galite prisijungti ir administruoti savo parduotuvę. Jei prisijungti nepavyksta ar užmiršote prisijungimo informaciją, galite spausti funkciją „Priminti slaptažodį“.

Prisijungimas prie prestashop internetinės parduotuvės administravimo konsolės

6. Internetinės parduotuvės Mokėjimo būdų įjungimas.

Mokėjimo tarpininkų yra nemažai. Jie siūlo gana panašius įkainius už tarpininkavimą, todėl pasirinkti nebus labai sudėtinga.  Internetinės parduotuvės sujungimas tiesiogiai su banku vyksta daug komplikuočiau, nei su nepriklausomu tarpininku. Mūsų atveju, jei mes pasirinkome kurti internetinę parduotuvę „Prestashop“ platformos pagrindu, protingiausiai būtų rinktis tuos mokėjimo tarpininkus, kurie jau turi sukurtus įskiepius šiai sistemai.

Jums belieka susisiekti su pasirinkta kompanija, pasirašyti paslaugų tiekimo sutartį ir gauti reikiamus duomenis mokėjimo paslaugos aktyvavimui Jūsų elektroninėje parduotuvėje.

Jei pasirinksite mokėjimų surinkimo tarpininką „Paysera“, tokiu atveju turėsite atsidaryti ir sąskaitą „Paysera“ sistemoje. Taip pat gali tekti mokėti ir nemažą komisinį mokestį nuo pardavimo sumos.

Jei tokios sąlygos Jums pasirodys nepalankios, visada galite patikrinti ir kitą alternatyvą – „Kevin“. Pastaroji, yra išskirtinė tuo, jog pinigus už parduotas prekes savo interneto portale, gausite į nurodytą sąskaitą, o ne į tos sistemos sąskaitą. Pavyzdžiui, pasirinkome darbui Kevin, nurodome jog įmokus būtų pervedamos į SEB ar į kito banko sąskaitą. Beje, Kevin priima mokėjimus ir kortele.

Mūsų išbandyti ir rekomenduojami įmokų surinkimo tarpininkai, kurie turi įskiepius Prestashop sistemai būtų šie:

Mokėjimo įskiepio atsisiuntimas ir diegimas

Tarkime pasirinkome į savo e-parduotuvę įsidiegti Kevin sistemą. Žingsniai toliau seka tokie:

  1. Atsisiunčiame įskiepį čia: KEVIN.EU
  2. Prisijungiame prie Prestashop administravimo aplinkos;
  3. Keliaujame į skiltį „Modulių katalogas“;
  4. Spaudžiame mygtuką „Pridėti naują“;Mokėjimo sistemos Kevin diegimas į elektroninę parduotuvę
  5. Iš savo kompiuterio darbastalio pasirenkame įskiepio archyvo bylą „Kevin-payment-gateway.zip“ ir spaudžiame diegti;
  6. Palaukiame keletą sekundžių kol įvyks diegimo procesas;
  7. Spaudžiame ant įdiegto modulio „Konfigūruoti“;Mokėjimo būdo integravimas ir konfigūravimas
  8. Užpildome visus reikiamus laukus. (Client ID, Client secret ir End point secret gausite iš Kevin);kevin modulio konfigūracija
  9. Įjunkite bandomąjį režimą;
  10. Spaudžiame išsaugoti.
  11. Jei viską atlikote teisingai, internetinės parduotuvės užsakymo procese išvysite visą bankų sąrašą.
  12. Atlikite bandomąjį užsakymą. Jei viskas įvyks sėkmingai, išvysite savo parduotuvėje užrašą: „Ačiū, kad perkate pas mus“.
  13. Po sėkmingo bandomojo mokėjimo, prisijunkite prie „Kevin” savitarnos platformos ir išjunkite „Test“ režimą. „Kevin” aptarnaujantis personalas Jums geranoriškai pagelbės, jei kartais nepavyktų patiems to padaryti.Internetinės parduotuvės mokėjimo būdai

Labai panaši procedūra vyksta su visais mokėjimų įskiepių integravimu. Pasirašoma sutartis, gaunami prisijungimo duomenys, diegiamas įskiepis, suvedama į įskiepio nustatymus reikalinga informacija, atliekamas bandomasis užsakymas ir įjungiamas darbinis režimas.

7. Kurjerių integracijos į elektroninę parduotuvę.

Kurjerių integravimas veikia panašiu principu, kaip ir mokėjimo būdų integravimas į internetinę parduotuvę. Pirmiausiai reikia atlikti namų darbus ir susirinkti informaciją apie paslaugų įkainius. Pasirinkus vežėjus, pasirašoma sutartis ir gaunama reikiama informacija sistemų apjungimui.

Darbui su Prestashop, visos didžiosios vežėjų kompanijos jau turi paruoštus įskiepius. Belieka atsisiųsti suarchyvuotą bylą ir sudiegti į Prestashop sistemą. Kaip tai padaryti jau rašėme skyriuje „Mokėjimo įskiepių atsisiuntimas ir diegimas“.

Mūsų manymu, stabiliai veikia „Venipak” įskiepis su Prestashop sistema. Siūlome šią paslaugą išbandyti ir Jums. Čia rasite pilną Prestashop Venipak modulio diegimo instrukciją.

Šis modulis turi tris pristatymo galimybes:

  • Pristatymas kurjeriu į namus;
  • Pristatymas į „Venipak”paštomatą;
  • Pristatymas į namus su galimybe mokėti grynais.

Manome, kad Venipak siūlo kokybiškas pristatymo paslaugas, konkurencingas kainas ir stabiliai veikiančią sistemų sinchronizaciją.

Galima ir nediegti kurjerių modulio, o naudoti opciją „Atsiimsiu prekes pats“, bet dažnai interneto parduotuvių vartotojai neradę pristatymo galimybių pasirinkimo, nutraukia užsakymo procesą. Todėl, mes rekomenduojame įsidiegti bent jau šiuos pagrindinius prekių pristatymo būdus: kurjeriu ir į pasirinktą paštomatą.

Tokios integracijos privalumas yra toks, kad Jums nereikia rankiniu būdų suvedinėti į kurjerio savitarnos sistemą informacijos apie naują užsakymą. T.y. pirkėjo vardo, pavardės, adreso ir t.t. Lygiai taip pat siuntos lipduką galėsite atsispausdinti tiesiai iš savo elektroninės parduotuvės administravimo konsolės.

Lipdukų spausdinimas internetinei parduotuvei

8. Kaip susikurti internetinę parduotuvę nemokamai panaudojant dizaino šabloną?

Atlikome jau beveik visus pagrindinius darbus ir atrodo liko jau ne tiek ir daug iki internetinės parduotuvės starto, bet ne itin patrauklus standartinis elektroninės parduotuvės dizainas? Galima rinktis iš esamų nemokamų internetinių parduotuvių dizaino šablonų, kurie yra patalpinti specializuotose portaluose. Keletą jų rasite čia: nemokamas internetinės parduotuvės dizainas Prestashop sistemai

Pradedančiajam interneto verslui nebūtina investuoti daug pinigų į dizaino sukūrimą ir programavimą, juolab, kad tai nukels internetinės parduotuvės startą dar bent porai mėnesių. Taip pat siūlome išbandyti ir mokamus internetinių parduotuvių dizaino šablonus. Jie yra gerai išbandyti,  suteikiamas garantinis aptarnavimas ir palaikymas iš gamintojo pusės. Jei kažkas veikia netinkamai, belieka kreiptis į gamintoją ir per kelias dienas problemos išsprendžiamos. Renkantis nemokamą dizaino šabloną, deja, bet garantinio aptarnavimo nėra.

internetinės parduotuvės dizaino šablonas

Yra ne vienas rinkoje dizaino šablonų pardavėjas, bet norėtumėme išskirti du šios rinkos lyderius:

  • themeforest.net
  • templatemonster. com

Juose rasite platų dizaino šablonų pasirinkimą, kuris pilnai arba iš dalies atitiks Jūsų veiklą. Prieš rankantis dizaino šabloną, siūlome atkreipti dėmesį į klientų atsiliepimus ir bendrą įvertinimą. Taip pat nepamirškite išbandyti patinkančio šablono su „Google Page Speed Insights“ įrankiu, kuris parodys ar šablonas kraunasi pakankamai greitai.

Ne paslaptis, kad tie dizaino šablonai, kurie savyje turi daug efektų ir animacijų, kraunasi žymiai lėčiau, nei tie, kurie išvardintų vizualinių efektų turi mažiau. Todėl rekomenduojame ištestuoti šablono greitį prieš įdiegiant.

internetinės parduotuvės greitaveikos testas su gogole speed insights

Dizaino įsigijimui reikės mokėjimo kortelės kortelės arba Paypal sąskaitos. Po užsakymo, galėsite atsisiųsti dizaino šablono bylą ir įdiegti į savo internetinę parduotuvę.

Dizaino šablono diegimas

  1. Prisijunkite prie Prestashop administravimo konsolės;
  2. Kairiame meniu, spauskite „Išvaizda“;
  3. Pasirinkite skiltį „Tema ir Logotipas“;
  4. Viršuje rasite mygtuką „Pridėti naują“;Dizaino šablono diegimas į prestashop e-parduotuvę
  5. Pasirinkime būdą „Importuokite iš savo kompiuterio“;
  6. Spaudžiame „Naršyti“ ir prisegame dizaino bylą, kurią įsigijote;
  7. Palaukiame minutėlę kol byla bus nusiųsta į serverį;
  8. Po to, kai tema sėkmingai bus įkelta į Prestashop sistemą, išvysite papildomą dizaino temos pasirinkimo galimybę;
  9. Aktyvuojame naują temą.

Warehouse integravimas

Norime paminėti, kad toje pačioje skiltyje „Išvaizda“, galite įterpti savo internetinės parduotuvės logotipą, kuris bus naudojamas keliose vietose: pačioje svetainėje, elektroninių laiškų šablonuose, bei PDF sąskaitose faktūrose.

Kai kurios dizaino šablono temos turi gana plačias galimybes dizaino modifikavimui. Galima lengvai perdaryti įsigytą dizaino temą pagal Jūsų įmonės firminį stilių. T.y. pakeisti mygtukų spalvas, meniu juostos spalvą, foną, paveiksliukus, banerius ir kitus dizaino grafinius elementus, turinio valdymo sistemos pagalba.

Verslo pradžioje daug racionaliau diegti e-parduotuvę, panaudojant dizaino šabloną, o sutaupytus pinigus panaudoti skaitmeniui marketingui ir internetinei reklamai.

Kitų modulių diegimas

Ką gi, nauja dizaino tema įdiegta, visi pagrindiniai moduliai įdiegti, bet visada norisi darbą padaryti geriau. Per savo ilgą darbo praktiką, esame išbandę nemažai įvairiausių įskiepių. Kai kurie iš jų yra nieko verti, kai kurie suteikia internetinei parduotuvei realią pridėtinę vertę. Paminėsime keletą įskiepių, kuriuos iš tikro vertą įsidiegti papildomai į Prestashop sistemą.

  • WebP Generator – šis įskiepis konvertuoja visus internetinės parduotuvės paveiksliukus iš JPG, PNG į daug modernesnį ir mažiau vietos užimantį formatą WebP. Naujos kartos paveiksliukų formatas padidins parduotuvės užkrovimo greitį. Tai įtakos geresnes Google pozicijas ir didesnį pirkėjų pasitenkinimą.
  • SEO Audit module – puikus įrankis, kuris leidžia optimizuoti įkeliamų prekių ir kategorijų turinį, parodydamas kokios problemos yra tekste ir ką reikia atlikti, kad trūkumai būtų pašalinti.
  • PostIT – lietuvių kompanijos sukurtas sprendimas, kuris puikiai tinka Lietuvos rinkai. Jis veikia gana paprastai ir efektyviai. Po modulio įdiegimo, registracijos procese, įvedant savo gatvės pavadinimo pirmas tris raides, krenta galimi variantai. Tai pagreitina adreso suradimą ir automatiškai užpildo sekančius laukus: Pašto kodas, Šalis, Miestas.
  • PageCache – modulis, kuris papildomai sumažina svetainės užkrovimo laiką ir paspartina visus vidinius greitaveikos procesus.
  • GoogleRecaptcha – Tam, kad apsaugoti visas svetainėje esančias formas nuo įsilaužimų, rekomenduojame naudoti Google kompanijos sukurtą instrumentą „reCaptcha“. Šis sprendimas apsaugo nuo nepageidaujamų laiškų siuntimo per kontaktų formas, bandymą siųsti SPAM laiškus į išorę pasinaudojant neapsaugotomis mail formomis.
  • Magic Zoom Plus – patrauklesnis nuotraukų atvaizdavimas, didinimas ir perjungimas nei standartinis Prestashop sprendimas.
  • FB Chat – Galimybė bendrauti su savo klientais Facebook messanger pagalba, tiesiai per internetinės parduotuvės langą. Veikia panašiai kaip gyvos pagalbos forma.
  • DynamicProduct – vienas galingiausiu mūsų bandytų moduliu, kuris turi beveik neribotas galimybes sudėtinių prekių pardavimui internetu, kurios turi daug opcijų. Galimybė sukurti prekėms sąlygas, pasirinkimų išimtis, kainų formules, proporcijas, intervalus ir daug kitų funkcijų.

Tai tik keletas modulių, kuriuos rekomenduojame išbandyti. Planuojame parašyti daugiau straipsnių, kuriuose būtų apžvelgiami įvairūs įskiepiai, kurie padidintų internetinių parduotuvių našumą ir pardavimus.

 

Jei šiame straipsnyje radote netikslumų, arba norėtumėte pateikti pasiūlymų kaip susikurti internetinę parduotuvę nemokamai kitais būdais, būtų galima jį patobulinti, mes labai lauktumėme Jūsų komentarų elektroniniu paštu: info@partner1.lt

Ar esi pasiruošęs uždirbti daugiau?

Susikurk savo internetinę parduotuvę ir uždirbk internetu daugiau

Mus rasite

UAB „Partner1”
Savanorių pr. 363a.
Kaunas

Užduokite klausimą
Sekite mus
Nepraleiskite naujienų

UAB Partner1 © 2024. Visos teisės saugomos įstatymų.