Skip to content Skip to footer

Išorinis SEO: ką reikia žinoti apie išorines nuorodas?

Išorinis SEO yra paieškos optimizavimas, kai naudojama išorinė optimizacija tam, kad būtų pagerinta svetainės ar elektroninės parduotuvės vieta paieškos sistemų (Google, Yahoo ir t.t.) rezultatuose. Išorinis optimizavimas yra atliekamas už svetainės ribų ir susideda iš nuorodų ir turinio kūrimo. 

Išorinės SEO nuorodos gali būti natūralios ir sukurtos jūsų pačių.

Išorinis SEO padeda paieškos sistemoms suprasti, ką kiti kalba apie produktą, paslaugas ar internetinį puslapį. Įsigiję ar kitokiais būdais gavę vos keliolika nuorodų į savo internetinę svetainę iš itin stiprių ir aukštą autoritetą turinčių internetinių puslapių (ang. backlink), Jūs gana greitai ir aukštai iškelsite savo tinklapį į aukštą paieškos sistemų poziciją. Posakis: „ – pasakyk kas tavo draugai i pasakysiu kas tu“, galioja ir paieškos sistemose.

Natūralios SEO nuorodos

Natūralios nuorodos atsiranda tada kai interneto vartotojai patalpina atgalinę nuorodą kitoje svetainėje (pvz. forumuose). Taip nutinka dėl to, jog Jūsų svetainės turinys suteikė vartotojui kažkokią pridėtinę vertę, išsprendė problemą ar atsakė į užduotą klausimą. Kitaip, tariant, tai yra nuorodos, kurios atsirado be Jūsų pastangų ir yra laikomos natūraliomis atgalinėmis nuorodomis. Tai yra vienos geriausių nuorodų, nes  Jūs neatlikote jokių veiksmų, kad pasiektumėte tos nuorodos publikavimą. Taip pat, tokias nuorodas gali generuoti įvairūs tinklaraštininkai, rašantys apžvalgas ir susidomėję jūsų produktais. Asmenys, kuriantys turinį patys nusprendžia pasidalinti nuoroda į jūsų elektroninę parduotuvę ar svetainę.

Sukurtos SEO nuorodos

Sukurtos atgalinės nuorodos veda į jūsų puslapį pagal susitarimą su kito tinklapio savininku. Tai gali būti nemokamos arba mokamos turinio kūrimo ir publikavimo kampanijos, kai susitariama ir sumokama tinklalapių valdytojams ar žurnalistams už turinio publikavimą su atgaline nuoroda, kuri veda į jūsų tinklalapį. Tai gali būti ne tik turinio marketingas, kai naujienų portaluose jūsų ekspertai dalinasi aktualia informacija, bet ir reklaminės kampanijos, kurios iš kito puslapio lankytojus per reklamos paspaudimą atveda į jūsų elektroninę parduotuvę. Svarbu tai, kad net ir kurdami nuorodas, jūs kurtumėte ir vartotojams naudingą turinį. Niekas nenori skaityti šlamšto.

Kas svarbu kuriant SEO nuorodas?

Vieni svarbiausių SEO nuorodų kūrimo aspektų – puslapių, iš kurių ateina nuorodos į jūsų elektroninę parduotuvę, patikimumas ir kokybiškas ne tik išorinis turinys, bet ir esantis jūsų elektroninėje parduotuvėje.

  • Patikimumas – Kurdami SEO nuorodas orientuokitės į patikimas interneto svetaines ir naujienų portalus. Kitu atveju SEO nuorodų kūrimas nepadės iškelti puslapio į paieškos rezultatų viršūnę. Geros kokybės nuorodos, ateinančios iš gerai vertinamų puslapių, duos Google signalą apie jūsų elektroninės parduotuvės patikimumą ir ją paieškos sistemoje iškels į paieškos rezultatų viršų.
  • Kokybiškas turinys –  Geriausias būdas sukurti geras SEO nuorodas į jūsų elektroninę parduotuvę – kurti kokybišką turinį (tinklaraščių įrašai, infografikai, vaizdo įrašai), susisiekti su žurnalistais, tinklaraščių rašytojais dėl turinio sukūrimo ir publikavimo pas juos, savo turinio dalinimasis socialiniuose tinkluose.

Pagrindiniai būdai kurti išorinį SEO

Tinklaraščio rašymas

Tinklaraščio rašymas yra vienas iš paprasčiausių būdų, leidžiančių nukreipti interneto vartotojus į jūsų elektroninę parduotuvę.

Tinklaraščio pagalba galite ne tik kurti nemokamą, kokybišką ir vartotojams įdomų turinį, bet taip pat per jį ir užmegzti kontaktą su potencialiais savo pirkėjais. Jūsų tinklaraščio įraše lankytojai gali rašyti komentarus, dalintis jūsų turiniu ir kurti į jį nuorodas.

Nuolatinis rašymas pritrauks auditoriją, kuri domisi ta tema ir kurs lojalių lankytojų ratą.

Socialinių tinklų rinkodara

Šiandien verslas neįsivaizduojamas be komunikacijos socialiniuose tinkluose. Socialiniuose tinkluose jūsų prekės ženklas aplik save kuria jam lojalių klientų ratą. Įtraukianti komunikacija socialiniuose tinkluose gali ne tik užauginti sekėjų ratą, bet ir paskatinti jūsų elektroninės parduotuvės pardavimus.

Socialiniai tinklai yra puiki platforma, leidžianti ne tik kurti įrašus, bet ir dalintis jūsų tinklaraščio įrašų nuorodomis.

Influencerių marketingas

Susisiekite su influenceriais, kurie gali gerai atsiliepti apie jūsų produktus. Žinomų žmonių atsiliepimai padidins pasitikėjimą jūsų prekės ženklu ir produktais. O taip pat jūsų paminėjimai generuos aukštesnes pozicijas paieškos sistemų rezultatuose.

Straipsniai žiniasklaidos priemonėse

Turinio marketingas naujienų portaluose paieškos rezultatuose gali sugeneruoti itin aukštą jūsų internetinės parduotuvės poziciją. Rašydami straipsnius portams, nepamirškite, kad svarbu ne tik kokybiškai išpildyti turinį (jis turi būti aktualus, įdomus, naujas), bet ir tekste naudoti reikiamus raktinius žodžius. Visgi tai neturėtų būti raktinių žodžių kratinys. Tekstas turi būti orientuotas į žmogų, kuris domisi jūsų produktu, o ne tik į paieškos robotus.

Atkreipkite dėmesį ir į teksto pastraipų antraštes, kurios ne tik palengvins skaitytojui skaitymo patirtį, leis sukoncentruoti dėmesį į tekstą, bet taip pat raktiniai žodžiai antraštėse padės jūsų tekstą greičiau rasti paieškoje.

Apibendrintai: ko reikia, norint sukurti aktualias, vertingas ir patikimas nuorodas:

  • Sukurkite turinio rinkodaros strategiją (kokios temos aktualios, kur galima pasiekti savo tikslinę auditoriją ir publikuoti jai skirtus tekstus);
  • Kurkite tinkamas tekstų antraštes, kurias lengvai nuskaitytų paieškos sistemos ir jos atsidurtų interneto vartotojų akiratyje.
  • Kurkite turinį su raktiniais žodžiais, kurių pagalba interneto vartotojai lengvai jus surastų per paiešką.
  • Turiniui iliustruoti naudokite akį traukiančias nuotraukas, nes jos taip pat atsispindi paieškos sistemose ir gali atvesti lankytojus į jūsų puslapį.

Partner1.lt profesionalai padės jums padidinti elektroninės parduotuvės pardavimus

Daugybę metų e-komercijos srityje dirbantys Partner1.lt profesionalai, išmanantys SEO optimizaciją, gali padėti iškelti jūsų elektroninę parduotuvę į paieškos rezultatų pradžią.

Atsižvelgdami į jūsų poreikius, siekdami pagerinti išorinį SEO, sukursime jums socialinių tinklų, turinio rinkodaros strategiją, kad galėtumėte pasiekti savo prekės ženklo tikslinę auditoriją ir pritraukti ją į savo elektroninę parduotuvę.

 

 

 

 

 

Ar esi pasiruošęs uždirbti daugiau?

Susikurk savo internetinę parduotuvę ir uždirbk internetu daugiau

Mus rasite

UAB „Partner1”
Savanorių pr. 363a.
Kaunas

Užduokite klausimą
Sekite mus
Nepraleiskite naujienų

UAB Partner1 © 2024. Visos teisės saugomos įstatymų.